Jaký přijímač videosignálu

Přijímač je jedna z komponent, u které budete rozhodnuti hned.

Základní a téměř jedinou podmínkou úspěchu je výběr správné frekvence. Pokud budete vysílat a přijímat na stejné frekvenci, tak máte vyhráno.

Značka je důležitá jen napůl

Na rozdíl od vysílačky, kde vám Graupner vysílač s Futaba přijímačem nebude fungovat, tak tady u video Tx (vysílač) a Rx(přijímač) není nutné mít vše od stejné značky. Jediné a rozhodující kritérium je mít přesně stejné frekvence na obojem.

Výjimku tak trochu tvoří Immersion, protože má frekvence úplně jiné než ostatní výrobci a zároveň vyrábí brýle FatShark, které zase přijímají na frekvencích Immersionu, takže si tak zajišťují patřičný odbyt.

Konkrétněji Immersion dělá vysílače 5,8GHz na frekvencích 5740, 5760, 5780, 5800, 5820, 5840, 5860MHz ale další výrobci, například Boscam na  5705, 5865, 5665, 5645, 5885, 5905, 5925, 5945MHz.

Jak sami vidíte, tak frekvence se neshodují a tudíž vám to dohromady nebude fungovat.

Pokud si vezmete jakýkoliv jiný vysílač než Immersion, tak je téměř 100% šance, že vaše sestava bude fungovat OK, tedy pokud zase nebudete přijímat signál pomocí Fatshark.

Prostě a jednoduše podívejte se na specifikaci frekvencí, porovnejte vysílač a přijímač a pokud se shodují, můžete vesele objednávat.

V názvu tady toho odstavce je napsáno, že značka je důležitá jen napůl. Není důležitá pro kompatibilitu zařízení, ale je důležitá pro kvalitu zařízení.

Když se podíváte na Americké weby o FPV a Čínské, tak zjistíte, že za stejnou věc v Číně zaplatíte o 40% méně, bohužel z vlastní zkušenosti vím, že kvalita odpovídá 50ti procentům kvality.

Doporučuji vám tedy si trochu připlatit, ta cena se vám vrátí na zážitcích, případně na ceně ztraceného celého letadla…

Výkon

Výkon se u přijímačů neuvádí, protože se jedná o pasivní prvek. Navíc výkon přijímače je z největší části určen kvalitou antény, o té se ale budeme bavit v článku o anténách.

Napájení

Napájení přijímače je ve většině případů 12V. Krásně se dá napojit na starou 3S baterii, nebo autobaterii.

ALL in ONE

Alternativou k video přijímačům jsou takzvané produkty all in one. Velmi populárním zástupcem jsou brýle od firmy Fatshark.

fatshark

Ty v sobě mají zabudované elektronické obrazovky pasující přímo na oči a zobrazující přenášený obraz. Dále v sobě mají zabudovaný přijímač a navíc i headtracker. Jejich cena se pohybuje okolo 6 tisíc Kč a jejich kvalita je dost pochybná. Nicméně spousta lidí je využívá a jsou s nimi plně spokojeni. Obrovská výhoda jsou jejich rozměry. Já osobně jsem si je vyzkoušel a nemám s nimi dobrou zkušenost a už bych je znova nechtěl. (O tom ale v jiném článku.)

Další možností jsou přijímače zabudované přímo do televize. Cena se pohybuje okolo 3,5 tisíce Kč.

tvsprijimacem

Pro lidi s brýlemi je toto asi jediná rozumná alternativa.

Napsat komentář