Malé coptery

Mezi malé coptery bych hlavně zařadil různé mili – mikro – nano – piko coptery, které mají velikost několik málo centimetrů. Vyrábí se již i coptery se zabudovanou kamerou, ale pro FPV použití to není to pravé. Zatím jsem neviděl žádný stroj, který by šel na FPV upravit a dalo se s ním plnohodnotně létat i venku. Tyto coptery bych doporučil spíše jako stroj pro seznámení se s ovládáním a pilotáží copteru. Výhodou je nízká cena a velká odolnost.

Podkategorií malých copterů jsou různé coptery ovládné tablety nebo chytrými telefony, ale u těchto zařízení je již problém se samotným ovládáním na tabletu a také dosah je spíše určen pro použití doma a ne venku. Je to hlavně quadrokoptera Parrot, která má v sobě zabudovanou kameru a ovládá se prostřednictvím tabletu a na tabletu je vidět i obraz z copteru. Dokonce se tento stroj dá upravit i na ovládání klasickou vysílačkou, ale dosah videopřenosu je poměrně malý a pro opravdové FPV se nehodí – neunese videovysílač a instalace lepší kamery ( GoPro ) je v podstatě nemožná.

Parrot AR.Drone
Parrot AR.Drone
Pomohl vám tento článek? Pomozte nám v psaní dalších! Odešlete SMS ve tvaru PAY 85377 na číslo 9002020 Cena jedné sms je 20Kč včetně DPH.
Více možností podpory ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

71 − = sixty eight