CNN podněcují strach z dronů

Na začátek si nemohu odpustit poznámku, že v CNN musejí pracovat samí pokrytecký dementi, protože takový článek nemohl napsat nikdo jiný než dement. CNN, která sama používá drony k natáčení reportáží (ilegálně a komerčně) vzbuzuje v lidech strach z dronů létajících kolem nich.

Ve stručnosti, CNN vydala článek, ve kterém varuje před tím, že drony mohou ukrást vaše data z chytrých telefonů. Celé je to založeno na tom, že na dron se přidělá odposlechové zařízení, které poslouchá ke které WiFi síti se snaží váš telefon připojit a pak se začne tvářit jako daná síť. Váš telefon se přihlásí a pak už jen při pokusech o stažení pošty a synchronizaci dalších účtů vybleje tomuto zařízení všechna nezabezpečená hesla která má v sobě uložená při snaze o synchronizaci.

No ale protože nějaký debil to pověsil na dron a chvíli s tím někde visel a nasbíral tak pár hesel, tak CNN to popsala tak, že dron může ukrást vaše data.

Je to jako když to někdo dá do igelitky, nebo kapsy u kalhot (pozn: to by bylo o dost pohodlnější a lepší řešení), sedne si s tím na náměstí a bude čekat. V takovém případě by CNN mohla napsat, že igelitka může ukrást vaše data, nebo že pánské kalhoty velikosti 36 z manšestru mohou ukrást vaše data…

Totální debilové, kteří jen podněcují obavu z dronů. Bohužel polovina naší civilizace je v tomto ohledu dost negramotná, a když si tento článek přečtou, tak tomu budou věřit.

Už vidím tu postarší pani, která si všimne někde na procházce se psem, jak v parku létá nějaký dron a začne panicky vypínat telefon, aby jí ten zlý dron nevykradl její těžce uspořené peníze! V tom horším případě bude volat na benga ať okamžitě přijedou, že tam někdo létá s tím zlým dronem co krade peníze!!

Opravdu takto dementně napsaný článek jsem již dlouho neviděl. Nicméně když se oprostím od té části s drony, tak je docela zajímavé si přečíst náznak toho technického řešení.

Prostě a jednoduše, pokud nejste na WiFi, nebo Bluetooth tak si je vypínejte!

Tady je samotný článek v AJ originále.

Napsat komentář