Headplay propálená pojistka

Tento článek vznikl je na základě vašeho dotazu. Pokud si s něčím nevíte rady, klidně se ptejte.

Alexovi přestali fungovat brýle headplay. Nejčastější příčina bývá to, že se propálí pojistka, kterou brýle mají v sobě.

Brýle je totiž možné napájet 2S interní baterií, nebo externě 12ti volty přes konektor.

Bohužel těch 12V musí být přesných. Pokud použijete nějakou lehce vybitou 3S baterii, tak budete v pohodě, když ale sundáte baterii z nabíječky a s plnými 12,6V ji připojíte na brýle, tak v nich blikne a konec.

To stejné se stalo i mě asi týden po tom co jsem si je koupil a zamiloval se do nich. Bylo to trochu rozčarování a tak jsem začal úporně hledat na netu a dočetl se k následujícímu návodu.

Když brýle rozeberete, najdete na tišťáku 2 pojistky, které je potřeba přemostit.

headplay-pojistky

Pojistka má na sobě pájecí plošky, ty jsou ale zality lakem proti vnějšímu poškození a zkratům, takže tyto plošky je potřeba nejprve očistit od laku (lehce oškrábat nějakým špendlíkem, nebo skalpelem, nebo něčím úplně jiným).

headplay-pojistka-detail

Když máte plošky oškrábány, tak aby vedly proud, doporučuji proměřit (propísknout), měřákem, jestli je pojistka vodivá, nebo ne. Pokud není, tak je jasné, že je chyba v pojistce. Pokud jsou obě vodivé, budete mít chybu někde jinde a s tím vám už pomoci nedokážu. (Kupte si náhradní základní desku pro headpalay, nabízejí jí třeba na rangevideo.com mám pocit že kolem 100$)

Pokud jedna z pojistek nepíská, tak stačí vzít trochu cínu a pájku a opatrně tuto pojistku zalít celou cínem, tak aby se její plošky spojili a vzniko tak přemostění.

Dejte si ale pozor, ať to celé moc nepřehřejete a neodděláte něco jiného.

No a to by mělo stačit. Už by to mělo fungovat.

Do budoucna vám ale doporučuji použití nějakého omezovače přesně na 12V, protože výrobce tam tuto součástku asi nedal náhodou a určitě si nechcete odprásknout celou desku.

Napsat komentář