GoPro 1 a 2 zapojení konektoru

Mnohokrát jsem již psal, že nejčastěji využívanou kamerou pro FPV je právě GoPro. Jednak pro jeho odolnost, kvalitu záznamu a nízkou váhu. Je to opravdu to nejlepší co můžete mít.

Bohužel při nákupu GoPro nedostanete kabel, který byste přímo mohli píchnout do přijímače. Ten si budete muset dokoupit za cenu okolo 200Kč, nebo vyrobit!

Aby to nebylo tak jednoduché, tak GoPro 1 a 2 mají stejný konektor, ale GoPro 3 má úplně jiný. Vy máte ale štěstí, protože vám ukážu zapojení obou.

V tomto článku ale pouze GoPro 1 a 2

Pro live TV výstup z kamery se používá méně obvyklý, ale přesto masově vyrábený 4 pin 2,5mm. Dají se sehnat už hotové kabely okolo 9$ například na ReadyMadeRC i s pravoúhlým konektorem.

U nás pravoúhlý pájecí 4pin 2,5mm konektor jen tak neseženete, takže si musíme pomoci jinak.

Já zvolil levnou variantu a tou je koupit kabel jack 2,5 na jack 2,5 za 33Kč, v půlce ho přestřihnout a rázem máte kabely 2 s koncovkou co potřebujete 😀 a to se vyplatí.

2_5mm-4pin-jack

K tomu si koupíte v GME za 5kč dutinky a domeček na dutinky.

dutinka

K přijímači sice dostanete konektor se zajišťovacím zobáčkem, ale s krátkým kabelem a navíc úplně blbým, takže by vám to přidělalo akorát vrásky na čele.

konektor-se-zobackem

Ty dutinky výše jsou vyzkoušené, perfektně tam pasujou a drží také bez problémů. Já osobně jsem s vypadnutím nikdy neměl problém.

Pak už jen nakrimpujete konektory a zapojíte do vysílače. Pro kameru GoPro 1 a 2 a výše uvedený kabel platí toto zapojení.

2_5mm-4pin-jack2

Pořadí pinů jak je zapojit do vysílače se určuje podle toho do jakého vysílače to pouštíte. Podívejte se do návodu k vašemu vysílači.

To je vše!

3 Replies to “GoPro 1 a 2 zapojení konektoru”

    • Pokud je v režimu TV tak by mělo stačit předním tlačítkem přepnout na nahrávání a nahrávání spustit. I když podle toho že nemáte obraz bych to tipoval spíš na špatné zapojení nebo propájení dvou konektorů k sobě.
      Bacha na to, protože když špatně zapojíte těch 5V tak kamera může dát sbohem. Takto už jsem viděl odprásknutou kameru originálním kabelem za 12$, protože ten konektor byl nějak poškozený a uvnitř 2 piny skřížené a zkratované.

Napsat komentář