Levný přijímač k drahé vysílačce

Máte drahou vysílačku (Graupner, Futaba, Jeti, …), kde vás každý šestikanálový přijímač stojí 1200Kč a o těch vícekanálových ani nemluvím?

Mám pro vás alternativu!

Podmínkou je, aby vaše vysílačka měla PPM výstup, což všechny ty drahé mají. A pak už si jen koupíte Za 30$ z HobbyKinga Orange 2,4GHz TX modul.

Mají Futabu, JR/Spectrum/DIY. Rozdíl je pouze v tom, jaký má konektor a tuším, že tam mají i softwarově přehozené kanály 1 a 3 (Plyn a výškovku).

Já si vybral DIY verzi. Ta nemá konektor žádný, ale jelikož jsem v tomto již zběhlý, hravě jsem si vyrobil svůj a vše rychle zprovoznil.

orange-diy
Zprava: – vysílač s anténou – stavová dioda ukazující stav vysílače – binding button (zbytečně překáží, asi ho uštípnu) – mnou dodělaný mono jack na PPM a zem – Konektor na 6-15V (v mém případě 3S=12V)

Poté už to jen zapojíte do vaší vysílačky. Často se na vysílačkách jedná o stereo jack zdížku, která býví označena jako PWM a jedná se jak o vstupní, tak o výstupní PPM rozhraní.

Když máte vysílačku vypnutou a jack zasunete, stáváte se žákem a druhá vysílačka učitelem, tak si můžete bezpečně trénovat lety se zkušenějším kolegou, který kdykoliv může řízení převzít, nebo jako je to v tomto případě, stáváte se žákem pro vysílač (který se stává učitelem).

Takto to musí být, protože žák nevysílá, vysílá učitel a v tomto případě vysílá Orange TX modul, takže musí být učitel on. Nemusíte se ale bát, on vše co vy odešlete vezme a poslušně předá dál.

Když budete mít náhodou vysílačku zapnutou a zasunete konektor, jste učitelem vy a nebude vám to fungovat. Tento mód je pro FPV vhodný akorát tak na Headtracking a podobné aplikace.

zapojeni-orange-diy

No a pak už jen do letadla dáte přijímač.

orabge-rx

Spárujete ho a můžete letět.

Celé to vyjde na:

32$ ten vysílací modul (asi 800kč)
6$ přijímač (asi 150Kč)

Takže za cenu 1200Kč (co stojí 1x 6CH Graupner přijímač) tady máte vysílač a 2 přijímače.

Ke každému dalšímu letadlu už si koupíte jen další přijímač za 150Kč a jste v pohodě.

No a zvažte sami, zda do modelů jakou jsou tyhle 2 je potřeba cpát přijímač za 1200,-

model

Já tvrdím, že ne. Samozřejmě na FPV už potřebujete kvalitnější a s větším dosahem, ale tento má dosah okolo 800m což na tyto malá letadýlka bohatě stačí, protože na 200m už nevíte kam letí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

÷ four = two