Příjem na více místech a odposlechy

Začínající a někdy i pokročilí FPV piloti si často neuvědomují, že všechny běžně dostupné analogové videovysílače šíří svůj signál všesměrově a tento signál není zašifrovaný, ani nijak chráněný, takže jej snadno může kdokoliv odchytit. Stačí mu jen proskenovat frekvence (nebo metodou pokus omyl), zjistit na jaké vysíláte a pak už jen namířit anténu.

Pokud má kvalitní anténu pro danou frekvenci, tak takto může sledovat vaše počínání i na desítky kilometrů daleko!

zobrazeni-na-vice-mistech

Na toto odposlouchávání nemusí být samozřejmě sám, kdokoliv, kdo má přijímač a anténu pro vaší frekvenci, vás takto může sledovat.
Stejně jako své vysílání přijímáte vy, tak jej může přijímat kdokoliv!

Pokud si tedy budete počínat nezákonně, tak se na vašem vysílaném videu stačí podívat na GPS souřadnice, kde zrovna jste, podívat se na směr, kterým vám ukazuje šipečka domu a pak už jen na google zadat GPS směr a odměřit vzdálenost k domečku a mají vás na metr přesně!!!

Na druhou stranu je to i velká výhoda, protože když létáte s kamarády na stejných frekvencích, tak vám stačí pouze zapnout svou FPV přijímací soustavu a můžete se v klidu koukat, jak váš kamarád létá a co zrovna vyvádí.
Stejně tak si můžete jednoduše vyzkoušet kamarádovu pozemní stanici (pokud je na stejné frekvenci) a porovnat výsledky jak se obraz zobrazuje vám a jemu.

Napsat komentář