Trénink létání na počítači

Nikdo učený z nebe nespadl a vše nové je potřeba se naučit. U létání to není jen o tom se to naučit, ale i si to netrénovat a zažít, protože když se pak dostanete do úzkých, tak nemáte čas přemýšlet kde je pravo a kde levo, ale ruce musí pracovat sami, podvědomě!

Nejjednodušší a nejlevnější řešení jsou letecké simulátory na počítač!

Když máte svou vysílačku, najděte zda má D.S.C. konektor (většinou zezadu). U každé firmy vypadá jinak, ale nejčastěji je to zdířka na jack – (jako na sluchátka). Tento konektor slouží také jako konektor na propojení vysílaček v režimu učitel žák.

Dále budete potřebovat USB-PPM konvertor, který stojí okolo 10$ u Číňana.

20964

Ten se následně chová jako učitelská vysílačka, která pouze přeposílá PPM signál, tudíž z vaší vysílačky se stává žákovská. V tomto případě se u většiny vysílaček vysílačka nezapíná!!! Pouze do ní zasunete konektor a ona se zapne sama!! Pokud jí zapnete vypínačem, bude se chovat jako učitel a nebude vám to fungovat!

Poté už vám zbývá pouze nainstalovat nějaký simulátor a můžete letět!

Součástí toho USB konvertoru výše je i DVD, na kterém jsou vypálený všechny současné simulátory. Číňan si s tím evidentně neláme hlavu a nelegálně tyto simulátory, které stojí 1000Kč jeden šíří. To zda si jej nainstalujete, nebo si půjdete koupit originál, již nechám na vašem uvážení.

V případě, že nemáte vysílačku s D.S.C. vstupem (většinou takové ty jednorázové 4 kanálové vysílačky co se dodávají v setu s letadlem), budete si muset koupit simulátorovou vysílačku, která už má USB u sebe na konci drátu a bude plně funkční.

Nebo komplet vysílačku i se simulátorem.

Bohužel zde je jedna nevýhoda, že tyto vysílačku jsou určeny přesně na jeden konkrétní program, takže s druhým vám fungovat nebude! Oproti tomu to all in one řešení výše funguje na všechny simulátory!

Tolik k vysílačkám a teď ty simulátory.

Já používám 2

Phoenix

– perfektní grafika
– realistické prostředí
– realistické ovládání
– spousta modelů letadel a prostorů kde létat
– není možné přepnout pohled na pohled z kabiny letadla – nemůžete trénovat FPV

AeroFly

– o malinko horší grafika
– o malinko méně realistické prostředí
– o malinko méně realistické ovládání
– spousta modelů letadel a prostorů kde létat
– je možné přepnout pohled na pohled z kabiny letadla (nesmí se jednat o fotorealistickou krajinu), perfektně se tak trénuje ovládání FPV, zejména trefování se do různých úzkých míst a přistání a podobně.

Pokud jste tedy začátečník s RC modely, určitě to vyzkoušejte, pokud začínáte s FPV, tak vám to také doporučuji si na počítači vyzkoušet, není to tak jednoduché, jak se zdá!

One Reply to “Trénink létání na počítači”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

eighteen ÷ 3 =