CNN podněcují strach z dronů

Na začátek si nemohu odpustit poznámku, že v CNN musejí pracovat samí pokrytecký dementi, protože takový článek nemohl napsat nikdo jiný než dement. CNN, která sama používá drony k natáčení reportáží (ilegálně a komerčně) vzbuzuje v lidech strach z dronů létajících kolem nich.

Ve stručnosti, CNN vydala článek, ve kterém varuje před tím, že drony mohou ukrást vaše data z chytrých telefonů. Celé je to založeno na tom, že na dron se přidělá odposlechové zařízení, které poslouchá ke které WiFi síti se snaží váš telefon připojit a pak se začne tvářit jako daná síť. Váš telefon se přihlásí a pak už jen při pokusech o stažení pošty a synchronizaci dalších účtů vybleje tomuto zařízení všechna nezabezpečená hesla která má v sobě uložená při snaze o synchronizaci.

No ale protože nějaký debil to pověsil na dron a chvíli s tím někde visel a nasbíral tak pár hesel, tak CNN to popsala tak, že dron může ukrást vaše data.

Je to jako když to někdo dá do igelitky, nebo kapsy u kalhot (pozn: to by bylo o dost pohodlnější a lepší řešení), sedne si s tím na náměstí a bude čekat. V takovém případě by CNN mohla napsat, že igelitka může ukrást vaše data, nebo že pánské kalhoty velikosti 36 z manšestru mohou ukrást vaše data…

Totální debilové, kteří jen podněcují obavu z dronů. Bohužel polovina naší civilizace je v tomto ohledu dost negramotná, a když si tento článek přečtou, tak tomu budou věřit.

Už vidím tu postarší pani, která si všimne někde na procházce se psem, jak v parku létá nějaký dron a začne panicky vypínat telefon, aby jí ten zlý dron nevykradl její těžce uspořené peníze! V tom horším případě bude volat na benga ať okamžitě přijedou, že tam někdo létá s tím zlým dronem co krade peníze!!

Opravdu takto dementně napsaný článek jsem již dlouho neviděl. Nicméně když se oprostím od té části s drony, tak je docela zajímavé si přečíst náznak toho technického řešení.

Prostě a jednoduše, pokud nejste na WiFi, nebo Bluetooth tak si je vypínejte!

Tady je samotný článek v AJ originále.

Pomohl vám tento článek? Pomozte nám v psaní dalších! Odešlete SMS ve tvaru PAY 85377 na číslo 9002020 Cena jedné sms je 20Kč včetně DPH.
Více možností podpory ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

three × = fifteen