FPV brýle Headplay

Zobrazování toho, jak letíte, může být otázka toho mít a nemít letadlo, nebo toho, jak si let užijete.

Když vám brýle zkreslují v rozích, nemají dostatečný detail, nebo se mlží, tak o letadlo můžete i přijít.

Já jsem si vyzkoušel 3 různé druhy brýlí. Fatshark, Headplay a EVG920. Ty EVG920 jsem měl půjčené a žádná sláva, FatSharků jsem se rád zbavil a Headplay už používám více než rok a půl a jsem spokojen.

Headplay mají jednu nevýhodu a tou je, ta šílená řídící jednotka. Sice díky ní do brýlí můžete poslat obraz z analogového vstupu, VGA z počítače a dokonce umí přehrávat i 3D z USB flashky, ale zcela upřímně to nejsou funkce, které využívám.

Další nevýhodou je, že brýle jsou dodávány i s obalem, do kterého se vejde jak ta řídící jednotka, tak i samotné brýle a ještě další kabely. Celé je to pak dost velké.

Headplay nemají automaticky dodávanou vestavěnou baterii (tu si můžete docela draze dokoupit a její výdrž není nic moc). Další možností je napájet je externě. Ale tady potřebujete přesně 12V, protože když máte víc, shoří pojistka (to se dá při troše šikovnosti opravit – třeba to sem někdy dám jako návod), když máte méně, mohou se vypínat.

A někdo si stěžuje, že nemají dostatečné zakrytí ze stran a že do nich svítí slunce, pro mě to ale překážka není a naopak díky tomu se nemlží ani v zimě, ani v létě, ani při hodinovém letu.

Tím ale výčet negativ končí. Jinak jsou brýle naprosto super, vyšší rozlišení, více detailů, perfektně sedí, nemlží se, můžete si je upravit podle velikosti své hlavy a rozteče očí, mají dioptrickou kompenzaci. Zkrátka jsem s nimi spokojen.

Co se týká té řídící jednotky a toho futrálu, tak z toho jsem si udělal v podstatě přednost.

Řídící jednotku jsem nechal zasazenou v té přihrádce, jak má být. Tím získáte oporu pro konektor, který je opravdu velice špatný a snadno se vylamuje.

headplay01

Do vrchní části z boku jsem udělal 4 díry a pomocí elektrických stahovacích pásek jsem tam připevnil karabinu.

headplay02

Na tuto karabinu jsem připevnil pásek, který si jednoduše zacvaknu kolem pasu a celé to pak drží samo. Samozřejmě s možností utažení a povolení, podle toho jestli upínám v létě kolem těla, nebo v zimě kolem těla v bundě. Jediné co musím hlídat je, že nesmím chodit dále, než dosáhnou kabely.

headplay03

Další dírou jsem protáhl napájecí kabel, audio/video vstupní konektory a výstupní kabel do brejlí.

headplay04

Do vrchního víka jsem udělal díru, abych tam protáhl prst a bez rozepínání jsem mohl brýle zapnout/vypnout.

headplay05

Další změna je, že jsem vyřízl kus molitanu nalevo od řídící jednotky, kam je možné vložit baterii a pak nemusíte tahat kabel se vzdáleným napájením. Ale zase musíte udržovat o jednu baterii víc nabitou a táhnout o půl kila víc, takže já to raději napájím externě.

headplay06

Z boku jsem udělal vypínač, který tam je ve finále naprosto zbytečný a nepoužívám ho, naopak si ho občas vypnu omylem a jsem vyděšen, proč to nefunguje. Ale původně sloužil právě k odpojení baterie (pro případ, že bych brýle nevypnul), kterou aktuálně nepoužívám.

headplay07

Mám to vše uděláno multifunkčně. 😉

Dále abych předešel tomu, že brýle odpálím jsem si vyrobil omezovač napětí na 12V a ten tam mám vždy zapojený, takže je mohu napájet i z autobaterie a podobně.

headplay08

Pokud nechcete být svazováni kabelem, můžete vložit vlastní LiPo baterii, kterou budete napájet brýle, přijímač si připevníte třeba na rameno a nakrmíte ho napájením z této baterie také (proto tam mám kolem stočeného tolik zbytečného drátu) a máte přenosné FPV bez všech omezení, se kterým můžete klidně pobíhat po letišti.

Tyto brýle mohu tedy vřele doporučit. Zatím jsem neměl možnost vyzkoušet nějaké lepší za cenu do 300$.

Pomohl vám tento článek? Pomozte nám v psaní dalších! Odešlete SMS ve tvaru PAY 85377 na číslo 9002020 Cena jedné sms je 20Kč včetně DPH.
Více možností podpory ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

2 × = eight