Headplay propálená pojistka

Tento článek vznikl je na základě vašeho dotazu. Pokud si s něčím nevíte rady, klidně se ptejte.

Alexovi přestali fungovat brýle headplay. Nejčastější příčina bývá to, že se propálí pojistka, kterou brýle mají v sobě.

Brýle je totiž možné napájet 2S interní baterií, nebo externě 12ti volty přes konektor.

Bohužel těch 12V musí být přesných. Pokud použijete nějakou lehce vybitou 3S baterii, tak budete v pohodě, když ale sundáte baterii z nabíječky a s plnými 12,6V ji připojíte na brýle, tak v nich blikne a konec.

To stejné se stalo i mě asi týden po tom co jsem si je koupil a zamiloval se do nich. Bylo to trochu rozčarování a tak jsem začal úporně hledat na netu a dočetl se k následujícímu návodu.

Když brýle rozeberete, najdete na tišťáku 2 pojistky, které je potřeba přemostit.

headplay-pojistky

Pojistka má na sobě pájecí plošky, ty jsou ale zality lakem proti vnějšímu poškození a zkratům, takže tyto plošky je potřeba nejprve očistit od laku (lehce oškrábat nějakým špendlíkem, nebo skalpelem, nebo něčím úplně jiným).

headplay-pojistka-detail

Když máte plošky oškrábány, tak aby vedly proud, doporučuji proměřit (propísknout), měřákem, jestli je pojistka vodivá, nebo ne. Pokud není, tak je jasné, že je chyba v pojistce. Pokud jsou obě vodivé, budete mít chybu někde jinde a s tím vám už pomoci nedokážu. (Kupte si náhradní základní desku pro headpalay, nabízejí jí třeba na rangevideo.com mám pocit že kolem 100$)

Pokud jedna z pojistek nepíská, tak stačí vzít trochu cínu a pájku a opatrně tuto pojistku zalít celou cínem, tak aby se její plošky spojili a vzniko tak přemostění.

Dejte si ale pozor, ať to celé moc nepřehřejete a neodděláte něco jiného.

No a to by mělo stačit. Už by to mělo fungovat.

Do budoucna vám ale doporučuji použití nějakého omezovače přesně na 12V, protože výrobce tam tuto součástku asi nedal náhodou a určitě si nechcete odprásknout celou desku.

Pomohl vám tento článek? Pomozte nám v psaní dalších! Odešlete SMS ve tvaru PAY 85377 na číslo 9002020 Cena jedné sms je 20Kč včetně DPH.
Více možností podpory ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

five × = fifty